Zadania dla klasy 2

Zadanie 1
 Sierpień ma 31 dni. Jakim dniem tygodnia będzie 1 września, jeśli wiadomo, że 25 sierpnia była środa?
Zadanie 2
  Ile jest liczb nieparzystych większych od 10, ale mniejszych od 30? Ile z tych liczb można bez reszty podzielić przez 3?
 Zadanie 3
  Jaś dodał wszystkie liczby parzyste większe od liczby 3 ale mniejsze od 12. Od otrzymanej sumy odjął 19. Czy otrzymaną liczbę może podzielić przez 3. Jeśli tak, to jaki będzie wynik?  
Zadanie 4 
  Kaczka waży 2 kg, indyk jest o 3 kg cięższy niż kaczka, a prosiaczek waży o 18 kg więcej niż 2 kaczki i indyk łącznie. Ile waży prosiaczek?
  Zadanie 5
  Dziadek kupił 10 czekolad, a babcia 8 takich samych czekolad. Dziadek zapłacił za czekolady o 8 zł więcej niż babcia. Ile zapłacę za 5 takich czekolad?
 Zadanie 6
Marysia ma 16 lat.Witek ma 9 lat.Dominika jest o 5 lat starsza od Witka. Kto jest starszy Marysia czy Dominika i o ile lat?
 Zadanie 7
Spotkało się pięciu kolegów. Każdy przyniósł kasztany. Pierwszy miał 3 kasztany, a każdy następny chłopiec miał dwukrotnie więcej niż poprzedni. Ile było wszystkich kasztanów?
 Zadanie 8
W worku są piłeczki: 3 czerwone , 4 zielone i 5 czarnych. Nie można podglądać jaki kolor piłki bierzemy. Ile najmniej piłek musisz wyjąć z worka, aby mieć piłeczkę w kolorze zielonym?
 Zadanie 9
Jaś pomyślał o największej liczbie dwucyfrowej. Od tej liczby odjął 4, do otrzymanego wyniku dodał 3 i znowu odjął 4, dodał 3 itd. Ile Jaś wykonał działań, aby otrzymać 90?
 Zadanie 10
Trzy pająki zjadają trzy muchy w ciągu trzech godzin.Ile much zje trzydzieści pająków w ciągu sześciu godzin?
 Zadanie 11
Tomek kupił 3 arkusze papieru po 8 zł i paczkę serwetek za 14 zł.Jeśli dał do kasy 50 zł a reszty otrzymał w 4 monetach, to jakiej wartości monety otrzymał?
 Zadanie 12
Po podwórku biegały kurczaki i cielaki. Kiedy Marek policzył nogi, okazało się, że jest ich 44, zaś głów było 14. Policz, ile biegało kurczaków, a ile było cieląt?
 Zadanie 13
Kwadratowy sad wujka trzeba ogrodzić siatką.Metalowa brama ma 6 metrów długości. Do grodzenia wykorzystano 90 metrów siatki. Podaj długość boku tego sadu.
 Zadanie 14
Pan kotek był chory i lekarz przepisał mu 20 tabletek. W poniedziałek połknął 3, we wtorek 2, w środę znowu 3, w czwartek 2 itd. Którego dnia kotek zażył ostatnią tabletkę?
 Zadanie 15
Mama za 12 lat będzie obchodzić 50 rocznicę urodzin. Tatuś za 18 lat będzie miał 60 lat. Kto i o ile jest starszy?
 Zadanie 16
W tramwaju jechało kilka osób. Na pierwszym przystanku wysiadło 17 osób, a wsiadło 5 osób. Teraz w tramwaju jest 36 osób. Ilu pasażerów jechało na początku?
 Zadanie 17
Weź kostkę do gry. Policz, jaka jest suma oczek na przeciwległych ścianach? Jaka jest suma wszystkich oczek? Policz iloczyn wszystkich oczek. O ile iloczyn jest większy od sumy oczek na kostce?
 Zadanie 18
W roku 2008 miałam 8 lat - powiedziała Kasia. W którym roku będę 7 razy starsza?
 Zadanie 19
Asia ma półtora tuzina jaj, jej mama ma 2 mendle jaj, a babcia ćwierć kopy. Ile jaj mają razem?
 Zadanie 20
W stołówce szkolnej są sześcio i czteroosobowe stoły. Na obiad przyszło 48 uczniów. Usiedli przy 9 stolikach. Ile zajęto stolików czteroosobowych?
 Zadanie 21
Krzyś kupił 5 biletów do kina w jednym rzędzie, ale takie, że on i jego koledzy zajmą co drugie miejsce. Pierwszy bilet ma numer 9. Jaki numer miał bilet ostatni?
Zadanie 22
 Ewa miała 9 zł.Basia miała dwa razy tyle, Zosia dwa razy tyle co Basia. O ile zł. mniej miała Ewa w porównaniu z Zosią?
 Zadanie 23
Jaś i Staś tworzyli zbiory klocków. Jasia zbiór to klocki kolorowe w kształcie prostokąta, zaś Staś miał wybrać klocki żółte o dowolnym kształcie. O jakie klocki chłopcy mogą się posprzeczać? (utwórz część wspólną obu zbiorów)
 Zadanie 24
Na ile sposobów wypłacisz 15 złotych sześcioma monetami?
 Zadanie 25
Jaś ma 24 złote. Połowę kwoty wyda na klaser, a połowę tego co zostanie na słodycze. Ile wyda na słodycze?
 Zadanie 26
Doktor zapisał choremu kangurkowi 5 tabletek. Miał je zażywać co godzinę i 10 minut. Pierwszą tabletkę zażył o 11:00. O której godzinie zażyje ostatnią?


Zadanie 27
Dziadek kupił  8 jajek - niespodzianek, a babcia 6 takich samych czekoladowych jajek. Dziadek za zakupy zapłacił  o 6 zł więcej niż babcia. Ile zapłacę za 7  takich czekoladowych jajek - niespodzianek? 
Zadanie 28
O pewnych dwóch liczbach wiadomo, że jedna z nich  jest dwa razy większa niż druga i jednocześnie jest od niej o 18 większa . Znajdź obie liczby 
Zadanie 29
Po zielonej łące kicały zające, a za nimi przez łany kroczyły bociany.
Dziobów było dziewięć, nóg – czterdzieści dwie. Ile głów tam było? Kto z was już to wie?

Zadanie 30
Cztery siostry: Ilona, Patrycja, Oliwia i Wiktoria zrobiły po jednym jajku wielkanocnym - każde inne i ułożyły je w szeregu. Jajka wyglądają następująco: czerwone w trójkąty, żółte w kółka, czerwone w kółka i niebieskie w kwadraty. Ilony jajko nie jest koloru czerwonego. Pomiędzy jajkami Patrycji i Oliwii stoją jajka pozostałych sióstr. Skrajne jajka nie są koloru żółtego. Wiktorii jajko jest czerwone i stoi obok jajka Patrycji. Ilony jajko nie sąsiaduje z takim, które jest w kółka.
 Narysuj jajka w szeregu i podpisz, kto je zrobił
Zadanie 31

Adam i Zosia to dzieci państwa Nowaków. Adam ma  8 lat i jest o 3 lata młodszy od Zosi. Mama jest 3 razy starsza od Zosi . Tata jest od mamy o 5 lat starszy. Ile lat ma mama, a ile tata?
 
Zadanie  32

Na tablicy wyświetlającej przyjazdy pociągów na dworzec w Warszawie  pojawiły się  informacje. Niestety informacje były niekompletne. Uzupełnij tablicę informacyjną

Przyjazd pociągu zgodnie z rozkładem
Opóźnienie pociągu
Faktyczny przyjazd  do Warszawy
16:15
16:35
………..
………..
………..

55 minut
100 minut
10 minut
35 minut
110 minut
………..
………..
11:20
7:00
18:00

Popularne posty z tego bloga

Zadania dla klasy 6

Zadania dla klasy 7